• Udalosti -Események

• Természetiskola

Természetiskola

Iskolánk tanulói egy felejthetetlen hetet tölthettek Hatfán az erdei iskolában, gyönyörű környezetben, csodálatos emberekkel.

Elérkezett a várva várt nap. Utazás előtt az iskola épületében gyülekeztünk. Mindenki nagyon izgatott volt, a szülők még ellátták gyermekeiket egy két  jó tanáccsal és elbúcsúztak egymástól.
            Csomagjainkat bepakoltuk és kényelmesen elhelyezkedtünk. Megtartottuk az indulás előtti létszámellenőrzést és elindultunk. Nemsokára megérkeztünk Bélybe, ahol megtekinthettük a rokokó – klasszicista stílusban épült Sennyey kastélyt és címerparkot. A kastély előtt közös képet készítettünk. Később beléphettünk a kastélyba, az idegenvezető beszámolója alapján történelmi ismeretekkel gazdagodtak tanulóink. Megtekinthettük a korabeli bútorokat, eszközöket, díszítéseket. Érdeklődéssel jártuk végig a kastély gyönyörű szobáit.

A kastélylátogatás után folytattuk az utazást Hatfára. A Hatfára vezető út elég kalandos volt, mert rossz út vezet felfelé az erdei iskolához . A gyerekek élvezték a kilátást . A szívélyes fogadtatás után birtokba vettük szálláshelyünket, lepakoltuk táskáinkat. Ezt követően megebédeltünk és ismerkedtünk a helyszínnel és egymással. A tábor kialakítása (focipálya, labdák, pagodák, tollaslabdák...) sok szórakozási lehetőséget biztosítottak tanulóink számára. Zsuzsa néni foglalkozása által nagyon sok érdekes információhoz jutottunk és játszva tanultunk, okosodtunk. A foglalkozás után még játszhattunk, majd megvacsoráztunk. Vacsi után tisztálkodás és „csendes pihenőt” tartottunk. Fél tízkor alvás következett, ami az első nap nehezen sikerült a felfokozott izgalmi állapotnak köszönhetően.

Kedd:

Reggel 7-kor volt az ébresztő. A tisztálkodást a reggeli torna követte.
            A délelőtti foglalkozás a helyi élővilágról szólt , amellyel kapcsolatban feladatlap kitöltés, puzzle készítés, volt a feladatunk (ami kellőképpen lekötötte a gyerekek figyelmét.)

-Találkozás Novák Anita gyermekversíróval

Szerda:

Következett a szokásos menetrend, majd lovaglás a Villám névre hallgató, barátságos lovon.

Kemencézés-megkóstolhattuk a finom kenyérlángost. Négy óra körül íjászbemutató volt, ami után kipróbálhattuk a tradicionális íjakat. Nagyon tetszett a gyerekeknek.

Csütörtök:

- Délelőtti foglalkozás /természetfilmek megtekintése/

-Szarvascsalád megfigyelése távcsővel

- Este Discó- jelmezbál

Péntek- Eljött az utolsó nap. Mindenki becsomagolta bőröndjét, megreggeliztünk. Délelőtt foglalkozást, vetélkedőt tartottunk. Itt senki sem volt vesztes, hiszen mindenki jól érezte magát és sokat tanult. Hazafelé megálltunk Borsiban , ahol megtekintettük II. Rákóczi Ferenc szülőházát.

Összességében elmondhatom, hogy egy jó tábor után vagyunk, ami a gyerekeknek rengeteg új élményt adott és új ismeretekkel bővült tudásuk. A gyerekek többsége sokat emlegeti, hogy jó lenne visszamenni még egyszer.

Köszönjük a gyerekek nevében ezt a csodálatos hetet mindazoknak, akik valamilyen módon hozzájárultak a sikeres megvalósuláshoz. Reméljük lesz még lehetősége újabb gyerekeknek élményeket szerezni a hatfai erdei iskolában.