Počet návštev: 749848
Március 15-ei megemlékezés | Halloween party | Élet- és egészségvédelem | Olvasómaraton | TOMPA MIHÁLY VERS – ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY | Természetiskola | DOBÓ ISTVÁN EMLÉKVERSENY | Ember és természetvédelem - Vanczák István emlékverseny | Föld napja | Olvasómaraton2 | Karácsonyi ünnepség | Egészséges életmód hete 2015 | Gyermeknap | Föld napja2 | Mácius 15 | Advent | Mikulás | Halloween party2 | XI.Vanczák István röplabda emlékverseny | Föld napja mozgalom | Olvasómaraton3 | Olvasómaraton 5-9. évf. | Tompa Mihály vers - és prózamondó verseny | Duna Menti Tavasz XXXVIII. | Gyermeknap 2013 | Iskolai Karnevál 2013 | Egészséges életmód hete 2012 | Egészséges életmód hete 2011 | Beiratkozás a 2016/2017-es tanévre | Textová podstrana

Március 15-ei megemlékezés

„Szabadságát az ember rendszerint akkor becsüli, amikor már nem szabad, vagy ha szabadságát végtelen áldozatokkal vívta ki.“ Gróf Széchenyi István

Március 15-e a magyar szabadság ünnepe. 170 évvel ezelőtt ezen a márciusi napon egyre több hazafi emelte fel szavát a zsarnok uralom ellen.

Kik voltak ők? Csalódott fiatalok és idősek, járókelők, hétköznapi emberek, akik szebb és igazságosabb jövőre vágytak.

1848. március 15-én a pesti nép Petőfi Sándor, Jókai Mór és sok más ifjú vezetésével megteremtették a sajtószabadságot.

Elfoglalták a Landerer nyomdát és kinyomtatták a szabad sajtó első termékét: követeléseiket, valamint Petőfi Sándor versét, a Nemzeti dalt.

A tömegben szétosztották a 12 pontot és Petőfi elszavalta költeményét.

Délután a város polgármestere elfogadta és aláírta a 12 pontot.

A szabadságharc elérte célját. Többek között a magyar nyelv hivatalossá vált. Létrejött a Magyar Nemzeti Bank, a Nemzeti őrsereg, a magyar minisztérium,  megszűnt az úrbéri viszony.

Ez a nap adta nekünk nemzeti színeinket, melyek nem másak mint a piros, fehér és a zöld. Jelentésük erő, hűség, remény.

Amikor feltűzzük a kokárdát, akkor ezt büszkeséggel tesszük. Nem magunkra vagyunk büszkék, hanem magyarságunkra, hazaszeretetünkre és múltunkra.

Emlékezzünk meg a mai napon hőseinkről, kiknek tetteit sohasem felejthetjük el.

Celá galéria

• Základná škola s vyučovacím jazykom maďarským-Alapiskola
    Zimná 6, Čierna nad Tisou
  • 056/63 50 596