• Výročná (záverečná) správa

  • Správa

    o výchovno-vzdelávacej činnosti, jej výsledkoch a podmienkach za školský rok 2011/2012

    Podľa vyhlášky Ministerstva Školstva SR 9/2006 Z.z.

    § 2. ods. 1 a

    Základné identifikačné údaje

    Názov školyZákladná škola s VJM v Čiernej nad Tisou
    Adresa školyZimná 6, Čierna nad Tisou
    Telefón056/63 50 596
    E-mailzssvjmcnt@pobox.sk
    WWW stránkazssvjmcnt.edupage.org
    ZriaďovateľMesto Čierna nad Tisou
    PrimátorIng.Marta Vozáriková

    Vedúci zamestnanci školy

     Priezvisko, menoTelefónSluž. mobile-mail
    RiaditeľMgr. Alica Hegedűšová 0905877536riaditel@zszimcnt.edu.sk
    ZRŠ Mgr.Alžbeta Pásztorová   
    Výchovná poradkyňaMgr.Edita Kondášová   
        

    Rada školy

     Titl., priezvisko, menoKontakt
    predsedaMgr.edita Kondášová 
    pedagogickí zamestnanciMgr.Edita kondášová 
     Emese Románová 
       
    ostatní zamestnanciBeáta Illéšová 
       
    zástupcovia rodičovAnnamária Džerengová 
     Anikó Üvegešová 
     Zuzana Petrová 
       
    zástupca zriaďovateľaZoltán Kövér 
    iníIng.Viktor Palkó 
     Ing.Štefan Popovič 

    Poradné orgány školy

    Názov MZ a PKVedúciZastúpenie predmetovPoznámka
    MZ pre ISCED 1Mgr.Lívia Hamiovávšetky 
    MZ pre ISCED 1 MPKiššová Matildavšetky 
    PK prírodovedné predmetyMgr.Edita KondášováMAT,CHE,FYZ,DEJ,TECH,SVP.INF,BIO,TŠV,GEO 
    PK jazykyPhDr Ivana BelanováSJL,MJL,ANJ,FRJ,OBN,VZV,HUV,ETV 

    § 2. ods. 1 b

    Údaje o počte žiakov

    Počet žiakov školy: 139

    Počet tried: 14

    Podrobnejšie informácie:

    Ročník:0.1. 2.3.4.5.6.7.8.Spolu
    počet tried11121121111
    počet žiakov14151313 1220 221518 142
    z toho ŠVVP01041872326
    z toho v ŠKD          

    § 2. ods. 1 c

    Zapísaní žiaci ZŠ

    Počet zapísaných prvákov k 30.6.2011: súčet / počet dievčat

    Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2011: súčet / počet dievčat

    Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet / počet dievčat

    Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2012

     Nižší ročník5.roč.6.roč.7.roč.8.roč.9.roč.Spolu
    Počet žiakov       

    § 2. ods. 1 d

    Úspešnosť žiakov na prijímacích skúškach na SŠ

     Gym 8.ročGym 6.ročGym 4.ročSOŠSOUOUInéSpolu
    prihlásení      4 
    prijatí        
    % úspešnosti        

    § 2. ods. 1 e

    Klasifikácia tried

    TriedaANJAJHBIODEJDSUETVFRJFYZGEOHRSHUVHvHPVCHINK
    0.            1 1
    1.     1   1,51,14    
    2.     1,11    1,23    
    3.1,91    1,13    1    
    4.1,91    1    1,55    
    5.2,691,541,921,85 1,3  1,92 1    
    6.3,54 2,362,64 1,633,1532,93 1,23  3,38 
    7.3,38 2,692,54 12,622,462,54 1,38  2,69 
    8.3 2,672,2 12,872,472,93    2,93 
    3. šp          1    
    5. šp     1,88    1,13    
    6. šp     1,67    1,33    
    7. šp  54 3 34 2    
    9. šp   2 1 2  1  2 

    TriedaINVINFKzAJKvSJMJLMATMLINAVOBNOBVPACHPRVPRVPZBPRS
    0.    1,27      1   
    1.    1,711,64 1       
    2.1,23   1,691,77 1       
    3.1,27   2,732,64 1,33       
    4.1,18   2,552,09 1,5    1,64  
    5. 1,15  2,622,69 11,92      
    6. 1,64  3,073,21 1,62,38      
    7. 1,23  3,233,15 12,54      
    8. 1,27  3,273,4 12,4      
    3. šp    4,334,67      1,67  
    5. šp2,13   2,883,13      1,63  
    6. šp2,33   3,173      1,33  
    7. šp2   55  2   1  
    9. šp   22,52,5   1  1  

    TriedaPrPRIPrvRGZRKSSLYSJLSJSLSprSVPTchVTŠVTEVTVSUMČ
    0.   1,271,45   1   1 1
    1. 1,43     1,791   1  
    2. 1,15     1,691,08   1  
    3. 1,45     2,911   1  
    4. 1,09     2,731   1,09  
    5.       2,921,08  1,08 1 
    6.       3,571  1,54   
    7.       3,311 1,081,08   
    8.       3,131,271,2 1,33   
    3. šp       52   1  
    5. šp       3,251,38   1,38  
    6. šp       3,171,83   1,33  
    7. šp       522 1   
    9. šp2    2  2   1  

    TriedaUMPVEUVRSVLAVKMVYUVYVZZMP
    0.        1,27
    1.1,21     1  
    2.   1,38  1,15  
    3.   1,45  1  
    4.   1,82  1  
    5.      1  
    6.      1,08  
    7.      1  
    8.     1,07   
    3. šp 3    1  
    5. šp   2,5  1,38  
    6. šp   2,33  1,33  
    7. šp   3  1  
    9. šp      12 

    Prospech žiakov

    TriedaPočetProspeliNeprospeliNeklasifikovaní
    0.111100
    1.141220
    2.131300
    3.111010
    4.111100
    5.131300
    6.141400
    7.131300
    8.151320
    3. šp3030
    5. šp8800
    6. šp6600
    7. šp1010
    9. šp2200

    Dochádzka žiakov

    TriedaPočetZamešk. hod.Zam. na žiakaOspravedlnenéOspr. na žiakaNeospravedlnenéNeosp. na žiaka
    0.111565142,271525138,64403,64
    1.14113581,0783459,5730121,50
    2.131590122,31114187,7744934,54
    3.111233 820 413 
    4.111723156,641645149,55787,09
    5.132123163,311724132,6239930,69
    6.144700335,714079291,3662144,36
    7.132608200,622299176,8530923,77
    8.154999333,273982265,47101767,80
    3. šp3981327,007926,33902300,67
    5. šp81880235,0035544,381525190,63
    6. šp62062343,6744974,831613268,83
    7. šp1266266,005252,00214214,00
    9. šp2393196,50235117,5015879,00

    Výsledky externých meraní

    NázovPočet žiakovÚspešnosť v %Iný údaj o úspešnosti
    Monitor SJL   
    Monitor MAT   

    § 2. ods. 1 f

    Odbory a učebné plány

    Učebný variant1.2.3.4.5.6.7.8.9.Spolu
    Počet tried v ročníku11311221113
    šport.prípava          
    Matematika 5.-9.          
    Cudzie jazyky 1.-9.          
    Cudzie jazyky 3.-9.          
    Cudzie jazyky 5.-9.          
    Výtvarná výchova 1.-9.          
    Hudobná výchova 1.-9.          
    Technická výchova 5.-9.          
    Variant1.,2.,3.          
    Iné ( uveďte )          

    Štruktúra tried

     Počet triedPočet žiakovPočet individ. integrovaných
    Nultého ročníka1120
    Prvého ročníka1151
    Bežných tried7945
    Špeciálnych tried220 
    Pre nadaných0  
    Spolu11  

    § 2. ods. 1 g

    Zamestnanci

    Pracovný pomer

    Pracovný pomerPočet pedag. prac.Počet nepedag. prac.Počet úväzkov pedag. prac.Počet úväzkov nepedag. prac.
    TPP    
    DPP    
    Znížený úväzok22  
    ZPS    
    Na dohodu12  

    Kvalifikovanosť pedagogických pracovníkov

    početnekvalifikovanýchkvalifikovanýchspolu
    učiteľov6814
    vychovávateľov 22
    asistentov učiteľa 22
    katechéti112
    spolu31320

    § 2. ods. 1 h

    Vzdelávanie zamestnancov

    Ďalšie vzdelávaniePočet absolventovPočet študujúcich
    1.kvalifikačná skúška51
    2.kvalifikačná skúška2 
    štúdium školského manažmentu  
    špecializačné inovačné štúdium  
    špecializačné kvalifikačné  
    postgraduálne  
    doplňujúce pedagogické  
    vysokoškolské pedagogické 1
    vysokoškolské nepedagogické 1

    Aktivity a prezentácia na verejnosti

    Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)

    § 2. ods. 1 j

    Projekty

    Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika

    A) Dlhodobé

    B) Krátkodobé

    C) V školskom roku 2011/2012 boli školou vypracované projekty:

    § 2. ods. 1 k

    Výsledky inšpekčnej činnosti

    Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:

    Druh inšpekcie:

    Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2011/2012, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:

    - veľmi dobrá

    - dobrá

    - priemerná

    - málo vyhovujúca

    - nevyhovujúca

    - kľúčové pozitívne stránky školy

    - oblasti vyžadujúce zlepšenie

    § 2. ods. 1 l

    Materiálno-technické podmienky

    V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie

    - priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)

    - zabezpečenie výučby učebnými pomôckami

    - stručnú analýzu súčasného stavu

    - potreby a pripravované plány

    § 2. ods. 1 m

    Finančné a hmotné zabezpečenie

    1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov

    ...

    2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť

    ...

    3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít

    ...

    4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít

    ...

    5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov

    ...

    § 2. ods. 1 o

    Úspechy a nedostatky

    Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky:

    Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:

    Návrh opatrení:

    § 2. ods. 2 b

    Voľnočasové aktivity

    Názov záujmového krúžkuPočet detíPočet skupínVedúci
    Atletika15 Bc. Lórant Szűcs
    Bábkové divadlo15 Erika Tóthová
    Čitateľský krúžok17 Tímea Pásztorová
    Etická vých. I.stupeň 1.skupina17 Alžbeta Kovácsová
    Etická vých. I.stupeň 2.skupina9 Mgr. Lívia Hamiová
    Etická vých. II.stupeň 3.skupina16 Alžbeta Kovácsová
    Etická vých. II.stupeň 4.skupina19 Mgr. Lívia Hamiová
    Etická výchova - 1.ročník10 Mgr. Emília Görögová
    Etická výchova ŠP-I.skupina7 Matilda Kissová
    Etická výchova ŠP-II.skupina9 Katarína Semanová
    Futbalový krúžok13 Mgr. Ladislav Lázár
    Hravá slovenčina17 PhDr. Ivana Belánová
    Konverzácia v anglickom jazyku12 Mgr. Erika Csorbová
    Kreatívne nápady12 Mgr. Edita Kondásová
    Reformované náb.6 Ivett Tarr
    Rímskokat. náb. I.stupeň 1.skupina8 Erika Pribék
    Rímskokat.náb. II.stupeň 2.skupina13 Erika Pribék
    Rytmická gymnastika9 Mgr. Emília Görögová
    Spevácky krúžok27 Mgr. Alica Hegedűšová
    Zachovanie rómskej kultúry19 Matilda Kissová
    Zachovanie ľudových tradícií31 Mgr. Alžbeta Pásztorová

    Záver

    Vypracoval: Mgr. Hegedűšová Alica

    V Čiernej nad Tisou, 8. apríla 2013

    Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:

    • Prihlásenie